aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psychoterapii - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Palenie papierosów

Rzucanie palenia

          Osoby uzależnione posiadają silne mechanizmy obronne, które blokują wiedzę na temat szkodliwości nałogu. 
          Mechanizmy samooszukiwania polegają między innymi na tym, że osoba dobrze wie jakie są konsekwencje palenia, jednak nie dopuszcza tej wiedzy do swojej świadomości. 
          Ogólnie rzecz biorąc osoby uzależnione od nikotyny same siebie oszukują. Nie chcą się przyznać przed sobą, że ich nałóg może przyczynić się do ciężkich chorób lub nawet ich zabić. Posiadają wiedzę na temat szkodliwości palenia, ale nie wiążą tych faktów z własną osobą - tak jakby to ich nie dotyczyło. 

          Hipnoterapia polega na tym, by pokonać mechanizmy samooszukiwania, poprzez docieranie do podświadomości. Osoba uzależniona musi w pełni zdać sobie sprawę z tego jak wielką krzywdę sobie wyrządza i jak wiele ryzykuje. 
          By pokonać te mechanizmy stosujemy w hipnozie techniki awersyjne. Polegają one na skonfrontowaniu osoby ze wszystkimi szkodliwymi skutkami palenia. 
          Dodatkowo, pracując z podświadomością, kojarzymy palenie papierosów z jakimś mocno awersyjnym bodźcem powodującym niezwykle nieprzyjemne reakcje (dobranym specjalnie dla indywidualnej osoby). 
          Co więcej, bardzo ważne jest by wzmocnić motywację i determinację osoby uzależnionej do rzucenia palenia. Poszukujemy różnych pozytywnych aspektów oswobodzenia z nałogu. Następnie, poprzez sugestie, argumenty te przekazywane są do podświadomości. 
          W naszym ośrodku stosujemy w hipnozie: techniki wizualizacji, techniki awersyjne oraz sugestię. Efekty są bardzo dobre. 

          Czasami praca z nałogiem przebiega dłużej - kilka sesji. Podczas terapii należy zrozumieć co kryje się za nałogiem. Palenie papierosów często jest substytutem jakiejś nieświadomej intencji. To znaczy, że osoba pali po to, by na przykład dać sobie chwilę relaksu; poczuć wolność i niezależność; rozładować agresję; wzmocnić pewność siebie… Jest to praca bardzo indywidualna, na której analizuje się nieświadome potrzeby i poszukuje się innych możliwości zaspokojenia tych potrzeb (nie poprzez palenie). 

          Hipnoterapia jest jedną ze skuteczniejszych terapii osób uzależnionych. Sukces polega na tym, że osłabiane są mechanizmy obronne świadomości i wiedza na temat nałogu dociera do głębszej części umysłu - do podświadomości. A to właśnie w podświadomości leżą przyczyny nałogu i trudności, by się z niego uwolnić. Palenie papierosów to jest nałóg, którego można się pozbyć stosując hipnoterapię (najczęściej od jednej do trzech lub czterech sesji).

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Prowadzimy terapię przez internet. Zapraszamy więcej...
Nasz Ośrodek istnieje od 23 lat. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Prywatności
www.eura7.com - projektowanie stron www